۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۴ مهر
تاریخ ایجاد: ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۴ فروردين   تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۱ شنبه ۲۰ فروردين   

 

HTML مخفف Hyper Text Markup Language بوده و در فارسی به آن زبان نشانه‌ گذاری ابرمتن می‌گویند. دقت کنید که HTML یک زبان برنامه نویسی نیست، بلکه یک زبان نشان‌گذاری یا Markup language به حساب می‌آید. کدنویسی با HTML قدم گذاشتن در جای پای بزرگان وب و شروع ساخت سایت‌های شگفت‌انگیز است.اگر عاشق طراحی سایت هستید و برای ورود به این حوزه برنامه جدی دارید، آموزش HTML اولین قدم شما در این مسیرخواهد بود

 

HTML یک زبان نشانه گذاری و اسکلت اصلی تمامی سایت هایی است که در سراسر دنیا به وجود می آیند است. HTML یک زبان بسیار ساده است و پیشنیاز ورود به دنیای طراحی وب می باشد.

HTML یک زبان برنامه نوسی نیست و در اصل تنها برای نمایش محتوا در ساختار های از پیش تعیین شده ساخته شده است.

زبان HTML هیچ ظاهری ندارد و به کمک مکمل خود یعنی CSS ظاهر و شکل و شمایل می گیرد.

هم HTML و هم CSS ساده ترین زبان های کامپیوتری و نشانه گذاری هستند.


 

آیا HTML سخت است ؟

همانطور که گفته شد HTML و CSS هر دو ساده ترین زبان های کامپیوتری هستند. لذا یادگیری آن ها خیلی سریع بوده و کسب در آمد از آن نیز آسان می باشد. تقریبا هر فرد یا سازمانی که دارای سایت است بی نیاز از کسی که HTML و CSS را بلد باشد نیست.

آن قدر بگویم که ساخت و طراحی یک صفحه با HTML و CSS مانند ساخت یک فایل ورد و نوشتن در آن می باشد. (یعنی اینقدر آسون)

اما فراموش نکنید که قطعا حرفه ای شدن در هر کاری حتی ساده ترین کارها زمان زیادی را می طلبه.

آیا برای کدنویسی HTML نیاز به ابزار خاصی داریم ؟

در جواب این سوال باید بگویم که خیر. شما بدون هیچ ابزاری می توانید اقدام به طراحی سایت با HTML و CSS نمایید. همچنین شایان ذکر است که کد های نوشته شده به زبان اچ تی ام ال در هر مرورگری خوانده و اجرا می شوند.

آیا یادگیری HTML و CSS برای ساخت سایت کافی است ؟

خیر. یادگیری HTML و CSS تنها بخش بسیار کوچکی از طراحی سایت می باشند.

هر سایت دارای دو بخش اصلی است. فرانت اند (چیزی که کاربر می بیند) و بک اند (چیزی که کاربر نمی بیند در واقع همان برنامه نویسی سایت).

در این میان باز هم HTML و CSS بخش کوچکی از بخش FRONT-END یک سایت رو به عهده گرفته است.

ابزار ها و تکنولوژی هایی که سایت ها با آن ساخته می شوند به صورت کلی به شرح زیر است. البته باید بدانید که یادگیری همه آن ها اجباری نیست اما پیش نیاز هرکدام از آن ها همین اچ تی ام ال و سی اس اس می باشند.

منبع :سون لرن + اموزشگاه آریا

  • HTML
  • CSS
  • Javascript
  • PHP
  • Mysql

 برای راحتی کار و آموزشمون از vs code استفاده میکنیم که به صورت خلاصه بخواییم بگیم :
 

محیط ادیتور کد Visual Studio Code که به صورت مخفف VS Code هم نامیده می شود، امکان استفاده و باز کردن همزمان یک یا چند دایرکتوری را به کاربر می دهد. همچنین از زبان های برنامه نویسی متعددی پشتیبانی می کند اما در عین حال، ویژگی های آن با هر زبان برنامه نویسی متفاوت است.

تنظیمات این ادیتور به گونه ای است که می توان فایل ها و یا فولدرهای غیرضروری را در پروژه حاصل، حذف نمود. افزونه های زیادی نیز برای Visual Studio Code در نظر گرفته شده است که قابلیت های زیادی را از نظر قابلیت ویرایش و یا زبان های تحت پشتیبانی به این محیط، اضافه می کند.

 

آموزش نصب  از آپارات :

 


ثبت نام (تا لود شدن فرم ثبت نام صبر کنید):